Jak zabezpečit elektrokolo?

RSS
Jak zabezpečit elektrokolo?

Majitelů elektrokol přibývá, tak není od věci si říct pár praktických doporučení, jak snížit na minimum riziko krádeže.

 

Tip č. 1:

Cena zámku na kolo by měla tvořit 10 % ceny jízdního kola
 

Takže je asi jasné, že kolo v hodnotě 25 000 Kč až 50 000 Kč 
není dobré jistit jednoduchým zámkem za pár korun. 
 


 

Tip č. 2

Kupte si klidně masivní zámek! Elektrokolo to uveze
 

Problém, který mají někteří cyklisté: řetězový zámek sice zloděj jen tak nepřekoná, ale zato je docela těžký.

Tato nevýhoda odpadá v momentě, kdy do pedálu šlape motor s vámi.

Pořídit i masivnější kousek pro vás nebude problém, takže si můžete na kolo upnout i těžší řetězový zámek.
 

 

 


Tip č. 3

Myslete na pohodlnou přeprava zámku
 

Když už jste pořídili zámek, který nepřeříznete bez toho, abyste probudili celou ulici, tak je třeba ho také někam na kole umístit. Pokud už není místo pod sedlem, existují i další varianty řešení. 

Zámky ABUS jsou vybaveny spolehlivými držáky, které se dají umístit jak na rám kola pomocí šroubů nebo např. suchým zipem.

 

Podívejte se, jaké jsou všechny způsoby umístění zámku na kolo prostřednictvím Fidlock.
ABUS 
nabízí celou řadu možností, jak uchytit zámek na kolo.

https://youtu.be/_VBTS1F-Mx0
 

 


Tip č. 4

Parkujte na správném místě!
 

Elektrokolo je taková malá motorka (motorkáři prominou...). Takže platí i to, co se doporučuje při zabezpečení dvoustopých vozidel. To, kde necháte elektrokolo stát, může rozhodnout o tom, jestli se někdo (ne)pokusí kolo odcizit. Zabezpečení elektrokola zvýšíte například zamčením pod kamerou městské policie, pod osvětleným místem nebo na frekventované lokalitě.

 


Tip č. 5

Používejte zámek při každé příležitosti.

 

Jdete si odskočit pro nákup, sedíte na zahrádce restaurace, jdete k bankomatu, odskočíte si za roh... Jednou ze skupiny zlodějů jsou lidé, kteří se na krádež nijak nepřipravovali. Jsou to náhodní pachatelé a není jich rozhodně málo. Jdou okolo, vidí nezabezpečené kolo a vám pak zůstanou jen vzpomínky. 

 


 

Tip č. 6

Kombinujte zámky

 

Jednou z možností, jak zvýšit zabezpečení elektrokola, je kombinovat zámky. Například řetězový zámek doplnit o zámek na brzdu s alarmem (např. 7000 RS1). Nebo kombinace řetězového zámku ABUS a kvalitního visacího zámku ABUS. Rozhodně ale nesázejte na "levné" řešení v podobě dlouhého řetězu z železářství. Tyto řetězy nejsou proti překonání nijak zvlášť přizpůsobené, navíc vám poškrábou kolo, je skutečně nepohodlné je přepravovat nebo celé kolo obmotávat...

 

 


Tip č. 7

Zamykejte elektrokolo "chytře"

 

Hodí se kolo venku zamknout vždy k pevnému předmětu (sloup, zábradlí) a pokud možno co nejtěsněji, abyste zabránili možnosti páčení a manipulace se zámkem. Stejně tak nikdy nezamykejte jen přední kolo. Myslete i na to, abyste to případnému zájemci o krádež výrazně ztížili například zamčením v méně přístupné poloze. 

 

Netradiční tip:

Kolo, které na první pohled neláká novostí, krásným vzhledem a nablýskaností, je pro zloděje méně atraktivní. Někdy je tedy lepší kolo trošku "zošklivit" například imitací rezavého blatníku :-) 

 


Zámky na elektrokola ABUS

Předchozí Blog Následující Blog

  • Vaclav Dvorak