Tento nový motor vyvinutý ve spolupráci s firmou Yamaha má ve srovnání se starší generací motoru SyncDrive Pro vyšší točivý moment a poskytuje větší maximální podporu. Zároveň je také menší, lehčí a má sníženou hladinu hluku. Optimalizován je pro modely kol s naším patentovaným odpružením Maestro a jeho výkon a jízdní vlastnosti jsou vyladěny speciálně pro jízdu v těžším až hodně těžkém terénu. Velmi citlivě reaguje na točivý moment od jezdce, takže dokáže rychle přizpůsobit množství asistence, které bude jezdec v dané situaci potřebovat.

Při hmotnosti pouhých 2,75 kg je to vůbec nejlehčí motor od Yamahy. Jeho točivý moment je 85 Nm a v nejsilnějším režimu Power přidává na 100 % síly jezdce 400 % elektrické síly, to znamená čtyřikrát více, než kolik je síla vyvinutá jezdcem. Hodnotu podpory v jednotlivých jízdních režimech si navíc můžete upravit podle vašich osobních preferencí, a to prostřednictvím naší aplikace pro chytré telefony. Tato možnost vám dává větší svobodu v tom smyslu, že si sami nastavíte, jak motor reaguje na vaší „vstupní sílu“ a tím si vyladíte chování vašeho elektrokola.

Stejně jako všechny motory Giant SyncDrive je i tento nový SyncDrive Pro vybaven plně automatickým režimem Smart Assist, ve kterém systém sám nastavuje tu nejvhodnější míru asistence motoru, abyste se za jízdy nemuseli o nic starat. Další jeho předností je úzký Q faktor, což je vzdálenost mezi chodidly jezdce při šlapání. Zatímco větší vzdálenost mezi chodidly může zvýšit namáhání kolen, menší vzdálenost vytváří přirozenou a pohodlnou jízdní pozici. Chybět nesmí ani inteligentní režim Walk Assist, který není jen pouhým „asistentem“ při vedení kola za chůze, ale dodává tolik výkonu, aby vám pomohl dostat kolo pohodlně a bezpečně i přes různé překážky, které je nutné překonat pěšky.