Monkey link je systémem snadného připojení příslušenství, zejména osvětlení, na kola pomocí magnetických zámků jedním tahem. Některá elektrokola značky Bulls mají dokovací díly Monkey link ve své základní výbavě a lze je využít pro přímou montáž. V takovém případě jsou komponenty napájeny přímo z baterie elektrokola a ovládány z dipleje nebo ovládacího panelu. U jiných elektrokol je možné příslušenství Monkey link instalovat po dodatečné montáži kabelů a příslušné sedlové objímky resp. představce MonkeyLink

 

Světla Monkey link s napájením jsou kompatibilní s motorizací Bosch, Brose a Shimano a na všechna tato elektrokola je možné systémy napájeného osvětlení Monkey link nainstalovat. Je třeba mít na paměti, že ne vždy je rám kola nachystaný na průchod a elegantní schování dodatečné kabeláže (například Bulls Sonic EVO 1 z fotografií má rozšířenou sedlovou trubku o kanálek s průchodem do prostoru motoru právě pro kabeláž) a může být nutné kabel vést vnějškem rámu, což nemusí být možné nebo hezké.

Dalším oblíbeným použitím systému Monkey link je pro umožnění nabíjení externích přístrojů z baterie elektrokola, pokud to není umožněno výrobcem, například u motorizace Bosch (non-smart) a použitého displeje Purion, který nemá proudový výstup. Displej Intuvia pro Bosch výstup sice má, ale omezený na 500 mA (5 V -> 2,5 W výkon), což je pro udržení moderních telefonů s navigací málo. Podobným způsobem lze nabíjení zavést i u motorizace Bafang u relativně málo použivaných displejů DPC11 nebo DPC14 (nejčastěji používaný DPC18 ale svůj výstup má)

Adaptér pro nabíjení Monkey Link

Zobrazit produkty se systémem MonkeyLink