Naše ovládací jednotky RideControl, které jsou na řídítkách šikovně umístěné tak, abyste je měli hned po ruce, umožňují především snadné přepínání jízdních režimů, ale umí toho samozřejmě více. Od modelového roku 2021 jsme zapracovali na jejich dalším vylepšení, jako je například vnitřní vedení kabelů na řídítkách, a také jsme vytvořili úplně novou ovládací jednotku s malým přehledným displejem. V následujícím přehledu vám jednotlivé ovládací jednotky představíme trochu podrobněji.

RideControl Ergo

Ovládací jednotka RideControl Ergo vám umožní komfortně ovládat vaše elektrokolo, a pokud na kole nutně nepotřebujete mít displej, RideControl Ergo jej dokáže nahradit. Dvě dominantní a ergonomicky tvarovaná tlačítka slouží pro snadné přepínání jízdních režimů, ovládání je zcela bezproblémové i při jízdě v náročnějším terénu. Aktuálně zvolený jízdní režim a také stav baterie indikují velmi dobře viditelné LED diody. Funkce asistence motoru při vedení kola za chůze (tzv. walk assist) má své samostatné tlačítko. Tato ovládací jednotka je určena výhradně pro kola vybavená technologií Smart Gateway (SG) – jedná se o určité modely od modelového roku 2021. RideControl Ergo je kompatibilní s displeji RideDash EVO (barevný displej, pokročilé funkce) a RideDash ANT+ (LCD displej, základní funkce). Pro kola bez technologie Smart Gateway je určena ovládací jednotka RideControl One (ANT+), která má stejný design. RideControl One je kompatibilní pouze s displejem RideDash ANT+.


RideControl Ergo 2

Tato nová ovládací jednotka je navržena speciálně pro městská a trekkingová kola, která nemají na řídítkách páčku přesmykače nebo teleskopické sedlovky, a v nabídce je také varianta pro zahnutá řidítka silničních nebo gravel kol. RideControl Ergo 2 obsahuje výrazná a ergonomicky tvarovaná tlačítka pro snadné přepínání jízdních režimů, samostatné tlačítko pro funkci Smart Assist, což je plně automatický jízdní režim, a také tlačítko asistence motoru při vedení kola za chůze (tzv. walk assist). Velmi dobře viditelné LED diody indikují zvolený jízdní režim a také stav baterie. Menší 6mm konektor umožňuje vnitřní vedení kabelů na řídítkách. Pokud byste chtěli tuto jednotku doplnit displejem, můžete si vybrat RideDash EVO (barevný displej a pokročilé funkce) nebo RideDash ANT+ (LCD displej a základní funkce). Tato ovládací jednotka je určena výhradně pro kola vybavená technologií Smart Gateway (SG) – jedná se o určité modely od modelového roku 2021.


RideControl Ergo 3

RideControl Ergo 3 Ovládací jednotka RideControl Ergo 3 se třemi tlačítky je umístěna přímo u rukojeti, takže je velmi snadné ji používat i za jízdy v náročnějším terénu. Umožňuje vám ovládat úroveň podpory motoru (tzn. přepínat jízdní režimy) a také aktivovat funkci Walk Assist (asistence motoru při vedení kola za chůze).


RideControl Dash

Pokud na svém elektrokole potřebujete mít displej, ale přitom nechcete mít na řídítkách dvě zařízení, řešením je tato jednotka „dva v jednom“, která kromě tlačítek pro pohodlné přepínání jízdních režimů obsahuje také menší barevný displej. Na něm se zobrazují nejdůležitější údaje, jako je aktuální dojezd, úroveň nabití baterie a zvolený režim asistence, ale také běžné funkce cyklistického computeru (rychlost, ujetá vzdálenost). Funkce asistence motoru při vedení kola za chůze (tzv. walk assist) má své samostatné tlačítko. Díky konektivitě ANT+ můžete připojit monitor srdečního tepu nebo jiné fitness vybavení a hodnoty uvidíte na displeji. Tato ovládací jednotka je určena výhradně pro kola vybavená technologií Smart Gateway (SG) – jedná se o určité modely od modelového roku 2021.


RideControl GO

Ovládací jednotku RideControl Go mají ve své výbavě nové modely elektrokol Giant vyšší třídy. Nachází se přímo v horní rámové trubce (v její horní části) a jedná se o víceúčelové tlačítko a dvě řady barevných LED diod. Víceúčelové tlačítko elektrokolo zapíná a vypíná a také se jím přepínají jednotlivé jízdní režimy – k dispozici máte pět jízdních režimů s přednastavenou výší asistence motoru a také režim plně automatický – Smart Assist. Aktuálně zvolený režim a stav baterie zobrazují dvě řady barevných LED diod. Tento ovladač používají řady Reign E+